Güç ve Sıkılaşma

fitness

Güç ve Sıkılaşma antrenmanları evde hiçbir ekipman kullanmadan yapabileceğiniz antrenmanlardır. Temel faydaları;

1) Kaslarınızda gelişmeyi uyararak erkeklerde kas hacimi, kadınlarda ise kas sıkılaştırması sağlayarak daha fit bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olur.
2) Kilo verme hedefiniz varsa bu sırada kas kaybetmenizi ve bunun paralelinde güç ve hareket kapasitesi kaybetmenizi önler, metabolizmanızı hızlı tutar.
3) Kilo alma hedefiniz varsa aldığınız kiloların sadece yağdan ibaret olmaması için kasları geliştirir.
4) Gücünüzü arttırarak hayat kalitenizi arttırır, bu bilek güreşinizde arkadaşınızı yenmek ya da market poşetlerini rahatça taşımak olabilir.
5) Çeşitli sebeplerden salonda çalışamayanlar için uygundur.

Güç ve Sıkılaştırma antrenmanlarını her gün yapabilirsiniz fakat önerim haftalık 3 adet Güç ve Sıkılaştırma antrenmanı ve 2 adet HIIT antrenmanı olarak uygulamanızdır.

Güç ve Sıkılaştırma antrenmanlarında tüm seriyi toplam 3 ile 7 set yapmanızı öneririm. Kaç set ile başlamış olursanız olun hedefiniz zaman içinde set sayısını arttırmak olmalıdır.

Maksimum etki için HIIT antrenmanından farklı olarak her hareket arasında 20 saniye ve seriler arasında 2 dakika dinlenmelisiniz.

Güç ve sıkılaşma antrenmanlarında hareket isimleri yapılışlarını internetten daha rahat bulabilmeniz ve yaygın kabul görmüş Türkçe karşılıkları olmadığı için İngilizce tutulmuştur.

Her spor programında olduğu gibi spora başlamadan önce doktor kontrolünden geçmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın